Yükseltilmiş veya girintili nesne ayrıntıları – kabartmalı basamak ve kredi kartı üzerindeki karakterler gibi – Standart görüntü işleme yöntemleriyle tespit edilmesi zordur. Hatta yanal aydınlatma kullanımı Aşırı pozlama ve gölgeler nedeniyle genellikle tanımlanamayan konturlara neden olur. SensoPart VISOR® serisi vizyon sensörlerini bu yeni durumu düzeltti. Multishot işlevi. Konturlar şimdi açıkça öne çıkıyor, böylece yükseltilmiş veya girintili harfler ve rakamlar kolaylıkla okunabiliyor, Örneğin. Görme sensörünün OCR fonksiyonunu kullanarak. VISOR® Multishot için diğer uygulama örnekleri Doğrudan plastik yüzeylere kalıplanmış veri matris kodlarının okunmasını, Üzerinde çukur veya çizik gibi hasar oluşması veya üzerine yapışan yapışkan boncukların tanınması Renkli arka plan.

Bu teknoloji, yalnızca, VISOR®’un iç aydınlatmasıyla da kullanılabilir – bu sensörü piyasada benzersiz kılar. Dış aydınlatma, özellikle de kısa mesafeden küçük ayrıntıları algılarken tamamen ortadan kaldırılabilir. Bu, karmaşık kablolamayı azaltır ve zamandan ve tabii ki paradan kazandırır.

Ambalaj endüstrisinde sıkça görülen değişen geçmişler ortadan kaldırılabilir Tamamen multishot teknolojisi sayesinde görüntü işleme – analiz daha sonra sadece Tespit yükseklik farklarında. Son olarak, multishot fonksiyonlu bir VISOR® da bir resmi alabilir ve analiz edebilir Bir yükseklik görüntüsüne ek olarak, istediğiniz zaman standart bir aydınlatma konfigürasyonu, mümkün olduğu kadar Çok noktalı ve standart ışık arasında geçiş yapmanız yeterlidir. Dolayısıyla bu da, Kalıp eşleştirme, kontur algılama, Mesafe ölçümü veya kod okuma. Sonuç: VISOR® multishot işlevi – vizyon sensörleri pazarında benzersizdir – Daha önce görünmez ayrıntıları görünür hale getirir, SensoPart’ın uygulama seçeneklerini geliştirir Görme algılayıcı çeşitleri. Dört alan lambalı opsiyonel çok amaçlı halka lambası a olarak sunulmaktadır. Önceden monte edilmiş aksesuar. Multishot işlevi şu anda tüm yeni VISOR® cihazlara dahil edilmiştir. ‘Allround Professional’ sürümü – neden onları denemiyorsun!