Kalibre işlevi için tipik uygulamalar, standart nesne saptama yöntemlerinin yetersiz olduğunu kanıtlayan denetim görevleridir ve güvenilir nesne analizinin yalnızca mesafe ölçümü ile gerçekleştirilebildiği yerlerdir. Örneğin ambalaj endüstrisinde, makina mühendisliği alanında veya otomotiv sanayiinde ve tedarikçilerinde Boyutlu kontrol, parçaların bütünlüğünü ve doğruluğunu kontrol etmek için ek bir araçtır. Plastik işlemede, plastik enjeksiyon kalıplı parçanın dış hatlarının ölçülmesi, flaşın ve kısa atışın güvenilir tespitini sağlar. 1.3 megapiksel çözünürlük sayesinde görüntü ayrıntılarının doğru analiz edilmesi ve daha büyük görüntü alanlarının analizi de mümkündür. Uygun mercek versiyonları (entegre veya C / CS montajı), sensörün parçanın boyutuna en uygun şekilde uyarlanmasını sağlar – milimetredeki küçük parçalardan uzun parçaların ölçülmesine kadar.

Alınan kenarlar ve yeni kaliper işlevinin ölçüm sonuçları bir diyalog kutusunda grafik olarak görüntülenir. Bu parametre ayarlarını iyileştirmeye ve görüntü bozulması nedeniyle hata ölçümlerini önlemeye yardımcı olur. Eğimli kenarları, girintileri veya çakışmaları olan parçalar için, bu ölçümler için özel olarak arama yapmak için minimum veya maksimum mesafe tespiti seçmek mümkündür. Arama şeritlerinin sayısını değiştirerek algılama doğruluğu arttırılabilir veya yürütme süresi iyileştirilebilir.

Uygun bir şekilde ölçülen sonuçtan dijital iyi-kötü sonuç üretilebilir Toleranslar ve basit bir dijital çıkışa sağlanır. Bu yeterli olmazsa, kesin ölçüm sonuçları daha yeni tanıtılan PROFINET arabirimi veya diğer arabirimlerden (Ethernet, RS422, RS232) sonradan işleme veya arşivleme için yayılabilir.

VISOR® V20 sürümü 1.3 megapiksel çözünürlüğü (tek renkli veya renkli), aranacak işlevi ve PROFINET arayüzü ile kullanıcı dostu bir görme sensöründe birleştiriyor ve piyasada benzersiz.